Termosky, lahve na pití, termohrnky, termokonvice, termonádoby

Nejčastěji kladené dotazy

Korpus termosky je vždy stejný. U "inteligentní termosky II" se pro pití musí odklopit víčko a pítko se musí pootočit do polohy pro pití. U "inteligentní termosky 2018" se víčko odšroubuje a následně je možné z picího otvoru pít. Picí mechanismus u Inteligentní termosky 2018 je vhodný spíše pro starší děti či dospělé (díky širšímu otvoru pro pití). Pítka na oba uvedené typy termosek jsou vzájemně kompatibilní a je možné je samostatně dokoupit. Pokud máte inteligentní termosku 2018 a chcete koupit pítko k inteligentní termosce II, je nutné koupit i víčko k inteligentní termosce II, které výrobce dodává samostatně. Oba typy inteligentních termosek lze umývat v myčce na nádobí.
Určitě to jsou Inteligentní termosky II, protože mají užší pítko, ze kterého dítě musí sát. Pro pití stačí u této termosky jen pootočit víčkem a hned lze pít. Víčko tedy děti nikde neztratí. Jen je vhodné do termosky dětem nalívat tekutinu vhodné teploty. Termoska totiž udrží teplé nápoje až 12 hodin, studené pak 24 hodin.
Je nutné s termoskou správně zacházet. Pítko je nezbytné otevírat v souladu s návodem na použití - tzn. správně se má pro pití otevírat jen do pozice č. 1. Pozice č. 2 - otočení do 90 stupňů je už pouze pro oddělení bílého a černého pítka např. z důvodu mytí. Může se i stát, že  pítko otevřete (přetočíte) do špatné pozice, voda pak nateče mezi obě části pítek a poté  přirozeně musí vykapat ven, třeba při poloze horizontální a to ačkoliv je termoska zavřená či při pití, ačkoliv je bílé pítko je ve správném pootočení.
Doporučujeme pítko pootáčet jen o kousek - těsně než "zapadne" do pozice č. 1. Tekutina bude pítkem - hubičkou protékat a zabrání se tak přílišnému přetočení pítka, např. do pozice pro otevření. Pokud budete dodržovat všechny instrukce, Inteligentní termoska II vám nikdy téct nebude.
Inteligentní termosky II i inteligentní termosky 2018 a některé další výrobky značky alfi se vyrábí kompletně v německém Wertheimu, který má více než stoletou tradici. Pro některé výrobky používá výrobce komponenty z jiných zemí a kompletace výrobků i jejich finální produkce probíhá rovněž ve výrobním závodě ve Wertheimu. Uvedené výrobky jsou označeny "Made in Germany". Výrobu některých produktů si alfi GmBH (stejně jako většina známých výrobců) zadává v jiných zemí. I tyto produkty, ale procházejí náročnými výstupními kontrolami samotného výrobce a německými státními kontrolami kvality.
Ano, jsou ideální. Dokonce nabízíme držák na všechny rámy kol, do kterých Inteligentní termosky zapadnou a nepoškrábou se. Držák je vhodný také na láhve alfi z naší nabídky.
Ze zkušeností jsou termonádoby vhodné pro teplé pokrmy, ale také např. pro zmrzliny, které vám vydrží cestu autem z cukrárny nebo cestu na piknik. Nádoba je 100% těsnící, obsah udrží 6 hodiny teplý a 12 hodin studený. Vyrobena je z netoxického materiálu, bez vnitřního nátěru.
Výrobce garantuje u Inteligentních termosek 12 hodin pro teplé nápoje a 24 hodin pro studené nápoje. Korpus termosky je vyroben z nerezové oceli, tzn. z hygienického materiálu. Jedná se o nerezovou potravinářskou ocel, která je odolná vůči kyselinám, a to i vůči nápojům obsahujícím velké množství ovocných kyselin nebo uhličitanů, přičemž je výjimečně odolná vůči nárazům a úderům. Vakuový (izolační) obal Inteligentní termosky se skládá ze dvou nerezových stěn oddělených dutinou, ve které je vakuum. Tímto je obsah termosky dokonale izolován od okolní teploty. Před plněním termosky teplými nápoji, nechte horké nápoje vychladnout na teplotu určenou k pití! Vzhledem ke svým izolačním schopnostem udržuje Inteligentní termoska svůj obsah téměř v konstantní teplotě po dobu několika hodin. Z tohoto důvodu hrozí nebezpečí opaření horkými nápoji!
Termohrnky značky alfi jsou nárazu i oděru odolné. Pasují do držáků nápojů ve většině aut. Jsou 100% těsnící, což oceníte především v autě. Mají izolační vlastnosti, na které firma poskytuje 5-ti letou záruku. Termohrnky alfi udržují nápoje 4 hodiny teplé a 8 hodin studené. Korpus termohrnku je vyroben z nerezové oceli a je vhodný pro studené i teplé nápoje.  Vybrat si můžete ze 3 typů, termohrnek PERFECT, termohrnek TRAVEL a termohrnek TRAVEL PLUS.
Použití termohrnku PERFECT je jednoduché, stiskem tlačítka se vám otevře „pítko“ a vy můžete pít. Vymáčknutím tlačítka se „pítko“ uzavře a hrnek je tedy uzavřený.
Termohrnek TRAVEL je založen na podobném principu. Tlačítko, které je uprostřed vrchního dílu zmáčknutím otevře picí část a můžete se napít z jakékoliv strany (360°), není zde „pítko“. Opětovným zmačknutím tlačítka se picí část uzavře.
Termohrnek TRAVEL PLUS je kombinací obou zmiňovaných termohrnků. Má tlačítko uprostřed vrchního dílu a otvor pro pití, který se zmáčknutím tlačítka otevírá nebo zavírá (nelze pít po celém obvodu vrchního dílu).
Všechny výrobky značky alfi na našem e-shopu jsou certifikovány podle německé normy a evropské legislativy. Jako takové již vzhledem k našemu členství v Evropské Unii nepodléhají další certifikaci. Právě tyto certifikáty jsou platné podle pravidel Německé spolkové republiky a Evropské Unie. Není již dále zapotřebí posuzování v České republice. Dle výrobce alfi  všechny produkty neobsaují Bisfenol A ani Bisfenol S.

  •  

    +420 739 468 412

  •  

    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  •  

    Ohradní 1440/2a, Praha 4